Aktualności

Bieżące informacje dotyczące kopleksu Strzeszynek

Otwarcie Poznańskiej Bazy Nurkowej

W sobotę 16 października nad Jeziorem Strzeszyńskim Klub Płetwonurków LOK Orka Poznań zainauguruje działalność Poznańskiej Bazy Nurkowej. W programie między innymi pokazy płetwonurkowe, ratownictwa wodnego oraz pierwszej pomocy.


Koncert "Na Falach" już w weekend

Prezydent Miasta Poznania zaprasza do udziału w wyjątkowym koncercie organizowanym 4 września w ramach cyklu #Na Falach. Tym razem scenę nad Jeziorem Strzeszyńskim wypełnią dźwięki muzyki młodego pokolenia. Koncert dedykowany jest osobom zaszczepionym - to forma podziękowania mieszkańcom za ich odpowiedzialną postawę w obliczu pandemii Covid-19.


Woda w kąpieliskach Rusałka i Strzeszynek zdatna do kąpieli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ocenił wodę w dwóch kąpieliskach jako zdatną do kąpieli. To oznacza, że od wtorku 17 nad Rusałką i Jeziorem Strzeszyńskim przestaje obowiązywać zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic.


Zakwit sinic na kąpielisku Strzeszynek - zakaz kąpieli

Od czwartku 12 sierpnia na kąpielisku miejskim Strzeszynek obowiązuje zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic. Przypominamy, że podczas obecności służb ratowniczych na kąpielisku będzie wywieszona czerwona flaga. O zakazie będą informowały również umieszczone na kąpielisku tablice. Zakaz obowiązuje do odwołania.


Poznańskie kąpieliska coraz bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Korzystanie z poznańskich kąpielisk przez osoby z niepełnosprawnością ruchową staje się łatwiejsze. Na dwa z nich trafiły pod koniec lipca wózki-amfibie, które pomagają plażowiczom ze specjalnymi potrzebami dostać się do wody.


Już w lipcu “Szyjemy sport na miarę z Eneą” na Strzeszynku

W tym roku początek lipca w zachodniej części kraju zapowiada się niezwykle aktywnie. Już wkrótce mistrzowie sportu: Krzysztof Ignaczak, Cezary Trybański i Marcin Lijewski razem z marką Enea wyruszą w trasę by zaprosić Was na wspólny trening trzech najpopularniejszych dyscyplin halowych. W Poznaniu trening odbędzie się nad jeziorem Strzeszyńskim w niedzielę 4 lipca.


12 czerwca startują miejskie kąpieliska

Od soboty 12 czerwca można korzystać z pięciu miejskich kąpielisk. Na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do Kiekrza, Krzyżownik, Strzeszynka, nad Rusałkę i nad Maltę.


Kolejne miejsca wypoczynku i rekreacji zrealizowane w ramach PBO

Otoczenie poznańskich jezior - Strzeszyńskiego, Kierskiego i Rusałki - zmieniło się w ostatnich latach nie do poznania. Metamorfoza miejskich plaż to zasługa mieszkańców i Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.