Od 2016 roku Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowują i rozbudowują ofertę dla miłośników siatkówki plażowej. W tym roku rozwijamy formułę Wielkopolskiego Wielkiego Szlema, którego Chwiałka Volley jest dumnym członkiem. Dzięki współpracy ze Zbąszyńskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Plażą Wrze, wspólnymi siłami przygotowujemy dla Was cykl wyjątkowych turniejów. Każda impreza będzie niezależnym wydarzeniem, ale oczywiście zapraszamy Was do tego, żeby wziąć udział we wszystkich imprezach sygnowanych tą marką. Podobnie jak przed rokiem będziemy nagradzać najlepsze pary całego cyklu.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem jakim cieszy się Chwiałka Volley - podobnie jak przed rokiem organizujemy ją na 2 obiektach jednocześnie. Limit par w kategorii męskiej wynosi 64, w żeńskiej i mikstach po 48. Opłata za udział w turnieju wynosi 100 złotych za parę. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.

Program Wielkopolskiego Wielkiego Szlema

 • 2 czerwca godzina 9:00 Mistrzostwa Miasta Poznania Chłopców (Licealiada) – zapisy do dnia 25.05 do 15:00
 • 3 czerwca godzina 9:00 Mistrzostwa Miasta Poznania Dziewcząt (Licealiada) – zapisy do dnia 25.05 do 15:00
 • 4 czerwca godzina 8:00 Chwiałka Volley turniej męski – listy startowe (PDF)
 • 5 czerwca godzina 8:00 Chwiałka Volley turniej mikst – listy startowe (PDF)
 • 5 czerwca godzina 13:00 Chwiałka Volley turniej żeński – listy startowe (PDF)
 • 18 – 19 czerwca Zbąszyń Cup
 • 6 – 7 sierpnia Plaża Wrze – turniej finałowy cyklu

plakat

Nagrody

W każdym turnieju organizator przewidział pulę nagrodód finansowych 2300 zł dla każdej kategorii, nagrody rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych rozgrywek – MVP.

Pula nagród, w każdym z turniejów podzielona zostanie następująco:

 1. miejsce – 1000 zł
 2. miejsce – 700 zł
 3. miejsce – 400 zł
 4. miejsce – 200 zł

Pakiety startowe

W skład pakietów startowych dla wszystkich uczestników i uczestniczek turniejów eliminacyjnych wchodzą:

 • pakiet żywieniowy
 • piwo bezalkoholowe od Browaru Fortuna
 • woda od Kamena Poznań
 • koszulka zawodnicza dla mężczyzn lub top plażowy dla kobiet

Zapisy

Swój udział w turniejach Chwiałka Volley należy zgłosić mailowo na adres . Limit uczestników w turnieju męskim wynosi 64 zespoły, wśród kobiet i mikstów po 48. W przypadku dużego zainteresowania zawodami, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby drużyn, w zależności od liczby zgłoszeń. Obowiązuje kolejność zapisów. Opłata startowa wynosi 100 złotych za parę i płatna jest przelewem - po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa w zawodach. Rejestracja wygląda następująco:

 • do każdego turnieju kwalifikują się: 54 pary w kategorii męskiej i po 38 par, według kolejności zgłoszeń
 • organizator zastrzega sobie prawo do przyznania 10 dzikich kart na każdy z turniejów
 • w przypadku nieskorzystania z prawa do przyznania dzikich kart przez organizatora obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc
 • po wyczerpaniu limitu miejsc, zapisy prowadzone są na listę rezerwową

Zawodnicy, którzy otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w turnieju zobowiązani są do przyniesienia do biura zawodów w dniu turnieju wypełnionych formularzy:

Formuła zawodów

Patrząc na zainteresowanie jakim cieszą się nasze imprezy, postanowiliśmy utrzymać zeszłoroczną formułę zawodów. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch obiektach jednocześnie - na Basenie Chwiałka oraz na Piach i Podróże. Obie lokalizacje oddalone są od siebie o niespełna 4 kilometry. Rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach zamkną się w ciągu jednego dnia. Kilka najlepszych par grających na Ratajach (Piach i Podróże), przejedzie do centrum aby rozegrać finały. Jeśli - podobnie jak przed rokiem - w turnieju udział wezmą 64 zespoły męskie i po 48 żeńskich i mieszanych system będzie identyczny jak w 2021. Panowie zagrają na dwie drabinki po 32 zespoły na obu obiektach, a najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce. Panie i drużyny mieszane zagrają na dwie drabinki po 24 zespoły i najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce.

Lokalizacje

 • Basen Chwiałka, ul. Spychalskiego 34 (dawniej ul. Chwiałkowskiego), 61-553 Poznań
 • Piach i Podróże, os. Piastowskie 106a, 61-164 Poznań – Oddział Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Regulamin

Przed wzięciem udziału w cyklu należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem rozgrywek (PDF). Wszelkie spory rozstrzygane będą na miejscu przez organizatora.

Zapraszamy serdecznie

Jeśli masz jakieś pytania, napisz na . Do zobaczenia na piasku.

Chwiałka Volley 2021

Tak wyglądały turnieje Chwiałka Volley rozegrane w zeszłym roku. Przypomnijmy, że w kategorii męskiej zwyciężyli Adam Lorenc i Mateusz Podborączyński. Wśród pań najlepsze okazały się być Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska, a turniej mikstów wygrali Kamila Płaczek i Michał Muszyński.

Partnerzy

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

facebook event

Organizator

Dział Organizacji Imprez i Marketingu

ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań

tel. 61 83 57 917

e-mail: