Cykl plenerowych koncertów nad jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim od 2018 roku odbywa się pod nazwą #NaFalach. Do Poznania przez całe lato przyjeżdżają najlepsi polscy muzycy, a wstęp na koncerty jest całkowicie darmowy. Podczas ostatnich edycji #NaFalach zaprezentowali się między innymi: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Paktofonika, Matylda/Łukasiewicz, Mela Koteluk, Fisz/Emade, Zalia oraz Dagadana. Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, a patronat medialny nad cyklem objęło Radio Afera. We wcześniejszych latach koncerty funkcjonowały na rozrywkowej mapie miasta, jako Żywiec Miejskie Granie oraz Maltańska Scena Muzyczna.

Facebook: https://www.facebook.com/nafalachpoznan

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://nafalach.poznan.pl/

#NaFalach 2024

Program Cyklu Na Falach ze zdjęciami tegorocznych gwiazd

Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają na kolejną odsłonę cyklu #NaFalach. Tego lata przygotowaliśmy dla Was 6 wspaniałych koncertów, które odbędą się nad jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim. Wstęp na wszystkie nasze wydarzenia jest bezpłatny.

Muzyczny początek lata rozpocznie się z wysokiego C – w piątek 14 czerwca o godzinie 20:00, nad Jeziorem Maltańskim odbędą się aż dwa wyjątkowe koncerty. ­Swój repertuar zaprezentują ­– Igo oraz Natalia Przybysz. Koncert ten ma niecodzienną okoliczność – organizowany jest z okazji 100-lecia Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich podczas pierwszego dnia Pucharu Świata w wioślarstwie. Zapraszamy zarówno na trybuny toru regatowego, jak i na Polanę Harcerza pod scenę.

Kolejne koncerty #NaFalach odbywać się będą nad malowniczym Jeziorem Strzeszyńskim, na polanie zlokalizowanej w pobliżu kąpieliska. Pierwszy koncert w tym miejscu odbędzie się 12. Lipca. O godzinie 20:00 wystąpi Mitch&Mitch. Ta popularna orkiestra znana jest choćby z nowej aranżacji utworów Zbigniewa Wodeckiego, dzięki której jego utwory trafiły także do młodszej publiczności.

Następnego dnia – również o 20:00 na scenie zaprezentuje się Mikromusic. Zespół pod dowództwem Natalii Grosiak gościliśmy już wcześniej i z radością zrobimy to ponownie. Autorzy utworów takich jak Takiego chłopaka, Tak mi się nie chce czy Bezwładnie zaprezentują swoją bogatą dyskografię. I to wcale nie Na krzywy ryj 😊

Po małej przerwie cykl koncertów #NaFalach zostanie wznowiony i powróci nad Jezioro Strzeszyńskie z przysłowiowym przytupem. W piątek 16 sierpnia o godzinie 20:00 wystąpi tutaj Margaret, a w sobotę 17 sierpnia Organek. Ostatnie występy w naszym cyklu zapowiadają się niezwykle interesująco.  

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20:00, a wstęp jest bezpłatny.

Harmonogram koncertów #NaFalach

Jezioro Maltańskie

  • 14.06 – Igo i Natalia Przybysz

Jezioro Strzeszyńskie

  • 12.07 – Mitch&Mitch
  • 13.07 – Mikromusic
  • 16.08 – Margaret
  • 17.08 – Organek

Organizatorzy

  • POSiR
  • Miasto Poznań

Partnerzy

  • Radio Afera

Organizator

Oddział Malta

ul. Wiankowa 3
61-131 Poznań

tel. 61 876 60 11
e-mail: biuro [AT] malta [DOT] poznan [DOT] pl

NIP: 209-00-01-440