Aktualności

Bieżące informacje z kompleksu Rusałka

Zakwit sinic na kąpielisku Rusałka - zakaz kąpieli

Od piątku 20 sierpnia na kąpielisku miejskim Rusałka obowiązuje zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic w akwenie. Przypominamy, że podczas obecności służb ratowniczych na kąpielisku będzie wywieszona czerwona flaga. Zakaz obowiązuje do odwołania.


Woda w kąpieliskach Rusałka i Strzeszynek zdatna do kąpieli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ocenił wodę w dwóch kąpieliskach jako zdatną do kąpieli. To oznacza, że od wtorku 17 nad Rusałką i Jeziorem Strzeszyńskim przestaje obowiązywać zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic.


Zakwit sinic na kąpielisku Rusałka - zakaz kąpieli

Od piątku 23 lipca na kąpielisku miejskim Rusałka obowiązuje zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic w akwenie. Przypominamy, że podczas obecności służb ratowniczych na kąpielisku będzie wywieszona czerwona flaga. Zakaz obowiązuje do odwołania.


12 czerwca startują miejskie kąpieliska

Od soboty 12 czerwca można korzystać z pięciu miejskich kąpielisk. Na plażowanie i kąpiel pod czujnym okiem ratowników Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają do Kiekrza, Krzyżownik, Strzeszynka, nad Rusałkę i nad Maltę.


Kolejne miejsca wypoczynku i rekreacji zrealizowane w ramach PBO

Otoczenie poznańskich jezior - Strzeszyńskiego, Kierskiego i Rusałki - zmieniło się w ostatnich latach nie do poznania. Metamorfoza miejskich plaż to zasługa mieszkańców i Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.


Koniec letniego sezonu kąpielowego – zapraszamy na pływalnie kryte

We wtorek 1 września rusza po przerwie Pływalnia Miejska Rataje na Osiedlu Piastowskim. Baseny letnie POSiR i kąpieliska miejskie kończą swoją pracę 31 sierpnia.


Rusza Lotto Plaża Wolności Poznań 2020

Turniejami – młodzieżowym oraz par mieszanych – rozpoczyna się pierwszy weekend sportowych emocji na Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. A to tylko wstęp do tego, co przygotowali dla kibiców organizatorzy na pierwszy weekend września.


Nad Rusałką i na Strzeszynku można się kąpać

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny odwołał zakaz kąpieli spowodowany zakwitem sinic na kąpieliskach Strzeszynek i Rusałka.