Aktualności

Bieżące informacje z kompleksu Rusałka

Rusałka - jezioro, które łączy

Już po raz trzeci Fundacja Barak Kultury zaprasza mieszkańców Poznania na nietypową lekcję historii – daleką od martyrologii i inspirującą w niekonwencjonalny sposób do odkrywania przeszłości. Co mają ze sobą wspólnego: Jezioro Rusałka, dawna Szkoła Podstawowa nr 57 im. Józefa Kostrzewskiego w Krzyżownikach-Smochowicach oraz niedziałający już stadion im. Edmunda Szyca? Wszystkie te miejsca wiążą się z tragicznym losem ludności żydowskiej podczas II Wojny Światowej.


Lato z POSiR za nami

Tysiące poznaniaków skorzystały z letniej oferty sportowej, rekreacyjnej i kulturalnej przygotowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Popularnością cieszyły się pływalnie letnie, kąpieliska, ale także półkolonie, wycieczki i spływy kajakowe oraz cykl koncertów #NaFalach.


Koniec sezonu na poznańskich kąpieliskach

Czwartek 31 sierpnia to ostatni dzień sezonu kąpielowego w Poznaniu. Tegoroczne lato na miejskich kąpieliskach upłynęło bez groźnych wypadków i utonięć. Poznaniacy mogli wypoczywać pod czujnym okiem ratowników prawie trzy miesiące.


Rusałka powraca!

Dobra wiadomość przed zbliżającymi się upałami. Według najnowszej oceny jakości wody kąpielisko Rusałka posiada wodę przydatną do kąpieli. Na wieżyczkę ratowniczą powraca biała flaga.


Zakaz kąpieli na Kąpielisku Rusałka

Na kąpielisku Rusałka obowiązuje zakaz kąpieli. Jego powodem jest zakwit sinic. W godzinach pracy ratowników, tj. od 10.00 do 18.00 na wieżyczce ratowniczej zobaczymy czerwoną flagę. Przez całą dobę o zakazie kąpieli informuje umieszczona na plaży tablica.


Szyjemy Sport na miarę w Poznaniu!

Już 5 i 6 sierpnia nad Jezioro Rusałka zawita wydarzenie dla wszystkich młodych adeptów sportu. "Szyjemy Sport Na Miarę z Eneą" to campy sportowe łączące trzy dyscypliny – siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę.


Kąpielisko Rusałka bez sinic

Od środy 26 lipca można ponownie kąpać się nad Rusałką. Zgodnie z bieżącą oceną jakości wody przeprowadzoną przez Sanepid, woda w kąpielisku jest przydatna do kąpieli.


Zapraszamy na kąpieliska miejskie!

W sobotę 3 czerwca startują miejskie kąpieliska. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zorganizują je nad Rusałką, Jeziorem Strzeszyńskim oraz Jeziorem Kierskim, które jako jedyne w Poznaniu posiada aż dwa kąpieliska (Plaża Smocza – Krzyżowniki oraz Plaża Parkowa w Kiekrzu).