Chwiałka / Lodowisko

Lodowisko Chwiałka - widok ogólny wnętrze hali - ludzie na lodowisku fragment trybuny

Lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony w pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na lodzie (1800 m²), wypożyczalnię łyżew, szatnię, barek oraz toaletę. Zadaszenie pozwala na uniezależnienie się od warunków pogodowych oraz na znaczące wydłużenie okresu eksploatacji lodowiska – nawet do dziesięciu miesięcy w roku. Lodowisko spełnia wymogi homologacyjne Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Lodowisko posiada zmodernizowane bandy, boksy dla hokejowych drużyn, trybuny dla widzów (ok. 250 miejsc), elektroniczną tablicę wyników oraz zaplecze szatniowe-biurowe, dzięki czemu mogą rozgrywać się na nim profesjonalne mecze hokeja na lodzie.

Obiekt znajduje się w centrum miasta, pomiędzy ulicami Chwiałkowskiego i O. Mariana Żelazka. Dzięki dobrej lokalizacji, dojazd do lodowiska jest łatwy dla osób korzystających z komunikacji publicznej jak i dla zmotoryzowanych. Kolejnym jego atutem jest parking z ok. 150 miejscami parkingowymi. Z lodowiska korzystają wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu i świetnej zabawy – dorośli, dzieci i młodzież szkolna.

Jazda na łyżwach to idealny zamiennik dla jazdy na rowerze czy rolkach, kiedy pogoda nie pozwala na uprawianie tych dyscyplin. Pozwala utrzymać dobrą kondycję, sylwetkę i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jest też świetnym sposobem na dotlenienie naszego organizmu, zwłaszcza zimą. Na lodowisku prowadzone są kursy nauki jazdy na łyżwach oraz treningi szkółek hokejowych. Daje to możliwość opanowania techniki jazdy pod okiem profesjonalistów i rozmiłowania się w tym sporcie na całe życie.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Budynek parterowy posiada podjazd dla wózków. Na trybunie sportowej są miejsca przeznaczone dla osób na wózkach. Przed lodowiskiem są wydzielone miejsca parkingowe. Zastosowanie pętli indukcyjnej w kasie.

Galeria

Budynek lodowiska
Budynek lodowiska
Płyta lodowiska
Płyta lodowiska
Płyta lodowiska
Płyta lodowiska
Płyta lodowiska
Płyta lodowiska
Płyta lodowiska
 1. Łyżwy wypożyczane są za opłatą określoną w aktualnym cenniku.
 2. Łyżwy wypożyczane są na co najmniej godzinę. Po przekroczeniu czasu na jaki wypożyczono łyżwy, doliczana jest opłata za kolejne pół godziny.
 3. Łyżwy wypożycza się na podstawie ważnego dokumentu ze zdjęciem (np. legitymacja studencka, prawo jazdy, paszport) lub po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 zł za parę łyżew.
 4. Na jeden dokument można wypożyczyć maksymalnie dwie pary łyżew.
 5. Wypożyczenie łyżew rozpoczyna się z chwilą uiszczenia opłaty.
 6. Oczyszczone łyżwy należy oddać do okienka i poczekać na zwrot dokumentu lub kaucji.
 7. Łyżew nie należy przetrzymywać podczas przerwy technicznej.
 8. W wypożyczonych łyżwach należy chodzić wyłącznie po gumach.
 9. Zabrania się chodzenia w wypożyczonych łyżwach po betonie, chodniku oraz innym niezabezpieczonym gumami podłożu.
 10. Osoba chodząca po niezabezpieczonym gumami podłożu w wypożyczonych łyżwach zobowiązana jest do pokrycia kosztów ostrzenia łyżew (zgodnie z aktualnym cennikiem).
 11. Wypożyczalnia nie odpowiada za źle dobrany rozmiar łyżew.
 12. Wszelkie uszkodzenia łyżew należy niezwłocznie zgłaszać pracownikowi wypożyczalni.
 13. Za wypożyczony sprzęt odpowiada osoba wypożyczająca.
 14. Ostrzenie łyżew „od ręki” odbywa się wyłącznie po obsłużeniu klientów wypożyczających łyżwy.
 15. Szafki na odzież wypożycza się na podstawie ważnego dokumentu ze zdjęciem. Po przekroczeniu czasu na jaki wypożyczono szafkę, doliczana jest opłata za kolejną godzinę (zgodnie z aktualnym cennikiem).

Kontakt

Lodowisko

ul. O. M. Żelazka 1
61-553 Poznań

tel. 61 831 67 16
e-mail: