Od kilku sezonów Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowują i rozbudowują ofertę dla miłośników siatkówki plażowej. W tym roku rozwijamy formułę Wielkopolskiego Wielkiego Szlema, którego Chwiałka Volley jest dumnym członkiem. Dzięki współpracy ze Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Stowarzyszeniem Volley Września, wspólnymi siłami przygotowujemy dla Was cykl wyjątkowych turniejów. Każda impreza będzie niezależnym wydarzeniem, ale oczywiście zapraszamy Was do tego żeby wziąć udział we wszystkich imprezach sygnowanych tą marką.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem jakim cieszy się Chwiałka Volley – podobnie jak przed rokiem organizujemy ją na 2 obiektach jednocześnie. Limit par w kategorii męskiej wynosi 64, w żeńskiej i mikstach po 48. Wprowadzamy także nową kategorię – masters – od 45 roku wzwyż, w której przyjmiemy 16 zespołów. Opłata za udział w turnieju wynosi 170 złotych za parę. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.

Program Wielkopolskiego Wielkiego Szlema

  • 23 – 26 maja: Zbąszyń
  • 30 maja – 1 czerwca: Chwiałka Volley 2024
  • 2 – 4 sierpnia: Plaża Wrze 2024

Program Chwiałki Volley 2024

Przed rozpoczęciem rywalizacji, każdy uczestnik zobowiązany jest do dostarczenia do biura zawodów wypełnionej zgody:

Listy Startowe

Prezentujemy listy startowe uczestników naszego turnieju:

plakat wydarzenia

Nagrody

W każdej z kategorii organizator przewidział nagrody finansowe w wysokości, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych rozgrywek – MVP.

Pula nagród, w turnieju żeńskim, męskim i mikstów podzielona zostanie następująco:

  • 1 miejsce – 1000 zł
  • 2 miejsce – 800 zł
  • 3 miejsce – 500 zł
  • 4 miejsce – 300 zł
  • miejsca 5 – 8 – 100 zł

Pula nagród, w turnieju oldboy +45 podzielona zostanie następująco:

  • 1 miejsce – 1000 zł
  • 2 miejsce – 800 zł
  • 3 miejsce – 500 zł

Pakiety startowe

W skład pakietów startowych dla wszystkich uczestników i uczestniczek turniejów eliminacyjnych wchodzą:

  • pakiet żywieniowy
  • woda 1,5 l niegazowana od Kamena Poznań
  • piwo bezalkoholowe od Browaru Fortuna
  • koszulka zawodnicza dla mężczyzn lub top plażowy dla kobiet

Zapisy

Swój udział w turniejach Chwiałka Volley należy zgłosić mailowo na adres . Limit uczestników w turnieju męskim wynosi 64 zespoły, wśród kobiet i mikstów po 48, w kategorii masters 16. W przypadku dużego zainteresowania zawodami, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby drużyn, w zależności od liczby zgłoszeń. Obowiązuje kolejność zapisów. Opłata startowa wynosi 170 złotych za parę i płatna jest przelewem – po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa w zawodach.

Rejestracja wygląda następująco:

  • do każdego turnieju kwalifikuje się: 59 pary w kategorii męskiej, po 43 par żeńskich i mikstów oraz 13 par masters według kolejności zgłoszeń
  • organizator zastrzega sobie prawo do przyznania 5 dzikich kart w kategoriach: męskiej, żeńskiej i mikstów oraz 3 dzikich kart w kategorii masters
  • w przypadku nieskorzystania z prawa do przyznania dzikich kart przez organizatora obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc
  • po wyczerpaniu limitu miejsc, zapisy prowadzone są na listę rezerwową

Formuła zawodów

Patrząc na zainteresowanie jakim cieszą się nasze imprezy, postanowiliśmy utrzymać dotychczasową formułę zawodów. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch obiektach jednocześnie - na Basenie Chwiałka oraz na Piach i Podróże. Obie lokalizacje oddalone są od siebie o niespełna 4 kilometry. Rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach zamkną się w ciągu jednego dnia. Kilka najlepszych par grających na Ratajach, przejedzie do centrum aby rozegrać finały. Jeśli - podobnie jak przed rokiem - w turnieju udział wezmą 64 zespoły męskie i po 48 żeńskich i mieszanych system będzie identyczny jak w 2023 roku. Panowie zagrają na dwie drabinki po 32 zespoły na obu obiektach, a najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce. Panie i drużyny mieszane zagrają na dwie drabinki po 24 zespoły i najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce. Kategoria Masters zagra w dwóch drabinkach na 8 zespołów. Zwycięzcy obu drabinek zagrają ze sobą mecz finałowy, zespoły, które zajmą 2 miejsca w obu drabinkach zmierzą się w spotkaniu o 3 miejsce. Oba mecze finałowe rozegrane zostaną na Chwiałce.

Lokalizacje

  • Basen Chwiałka, ul. Spychalskiego 34 (dawniej ul. Chwiałkowskiego), 61-553 Poznań
  • Piach i Podróże, os. Piastowskie 106a, 61-164 Poznań – Oddział Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Regulamin

Przed wzięciem udziału w cyklu należy obowiązkowo zapoznać się z Regulaminem rozgrywek (PDF). Wszelkie spory rozstrzygane będą na miejscu przez organizatora.

Zapraszamy serdecznie! Jeśli masz jakieś pytania, napisz na . Do zobaczenia na piasku.

Chwiałka Volley 2023

Tak wyglądały turnieje Chwiałka Volley rozegrane w zeszłym roku: Chwiałka Volley 2023. Przypomnijmy, że w kategorii męskiej zwyciężyli Igor Ciemachowski i Piotr Groszek. Wśród pań najlepsze okazały się być Weronika Antczak i Justyna Czupryniak, a turniej mikstów wygrali Monika Jagła i Mateusz Wołowicz.

Partnerzy Organizacyjni

Sponsorzy i Partnerzy Medialni

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

wydarzenie na facebooku

Od kilku sezonów Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowują i rozbudowują ofertę dla miłośników siatkówki plażowej. W tym roku rozwijamy formułę Wielkopolskiego Wielkiego Szlema, którego Chwiałka Volley jest dumnym członkiem. Dzięki współpracy ze Zbąszyńskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszeniem Volley Września, wspólnymi siłami przygotowujemy dla Was cykl wyjątkowych turniejów. Każda impreza będzie niezależnym wydarzeniem, ale oczywiście zapraszamy Was do tego żeby wziąć udział we wszystkich imprezach sygnowanych tą marką.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem jakim cieszy się Chwiałka Volley – podobnie jak przed rokiem organizujemy ją na 2 obiektach jednocześnie. Limit par w kategorii męskiej wynosi 64, w żeńskiej i mikstach po 48. Opłata za udział w turnieju wynosi 140 złotych za parę. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.

Wyniki Chwiałki Volley 2023

Ponad 350 zawodników wzięło udział w Chwiałce Volley 2023. Po 3 dniach sportowej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców. Cztery najlepsze pary żeńskie i męskie otrzymały punkty do rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród mężczyzn najlepsi byli Igor Ciemachowski i Piotr Groszek, w kategorii żeńskiej triumfowały Weronika Antczak i Justyna Czupryniak, a w mikstach Monika Jagła i Mateusz Wołowicz. Gratulujemy!

Program Wielkopolskiego Wielkiego Szlema

plakaty

Nagrody

W każdej z kategorii organizator przewidział nagrody finansowe w wysokości 2700zł, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych rozgrywek - MVP.

Pula nagród, w każdym z turniejów podzielona zostanie następująco:

  • 1 miejsce – 1000 zł
  • 2 miejsce – 800 zł
  • 3 miejsce – 500 zł
  • 4 miejsce – 300 zł
  • miejsca 5-8 – 100 zł

Pakiety startowe

W skład pakietów startowych dla wszystkich uczestników i uczestniczek turniejów eliminacyjnych wchodzą:

  • pakiet żywieniowy
  • woda
  • koszulka zawodnicza dla mężczyzn lub top plażowy dla kobiet
  • piwo bezalkoholowe od Browaru Fortuna

Zapisy

Swój udział w turniejach Chwiałka Volley należy zgłosić mailowo. Limit uczestników w turnieju męskim wynosi 64 zespoły, wśród kobiet i mikstów po 48. W przypadku dużego zainteresowania zawodami, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby drużyn, w zależności od liczby zgłoszeń. Obowiązuje kolejność zapisów. Opłata startowa wynosi 140 złotych za parę i płatna jest przelewem – po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa w zawodach. Rejestracja wygląda następująco:

  • do każdego turnieju kwalifikuje się: 54 pary w kategorii męskiej i po 38 par, według kolejności zgłoszeń
  • organizator zastrzega sobie prawo do przyznania 10 dzikich kart na każdy z turniejów
  • w przypadku nieskorzystania z prawa do przyznania dzikich kart przez organizatora obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania limitu miejsc
  • po wyczerpaniu limitu miejsc, zapisy prowadzone są na listę rezerwową

Do pobrania:

Formuła zawodów

Patrząc na zainteresowanie jakim cieszą się nasze imprezy, postanowiliśmy utrzymać zeszłoroczną formułę zawodów. Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch obiektach jednocześnie - na Basenie Chwiałka oraz na Piach i Podróże. Obie lokalizacje oddalone są od siebie o niespełna 4 kilometry. Rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach zamkną się w ciągu jednego dnia. Kilka najlepszych par grających na Ratajach, przejedzie do centrum aby rozegrać finały. Jeśli - podobnie jak przed rokiem - w turnieju udział wezmą 64 zespoły męskie i po 48 żeńskich i mieszanych system będzie identyczny jak w 2022. Panowie zagrają na dwie drabinki po 32 zespoły na obu obiektach, a najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce. Panie i drużyny mieszane zagrają na dwie drabinki po 24 zespoły i najlepsza ósemka zagra finały na Chwiałce.

Lokalizacje

  • Basen Chwiałka, ul. Spychalskiego 34 (dawniej ul. Chwiałkowskiego), 61-553 Poznań
  • Piach i Podróże, os. Piastowskie 106a, 61-164 Poznań – Oddział Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Regulamin

Przed wzięciem udziału w cyklu należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem rozgrywek (PDF). Wszelkie spory rozstrzygane będą na miejscu przez organizatora.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas. Do zobaczenia na piasku.

Chwiałka Volley 2022

Tak wyglądały turnieje Chwiałka Volley rozegrane w zeszłym roku. Przypomnijmy, że w kategorii męskiej zwyciężyli Igor Ciemachowski i Mateusz Zięba. Wśród pań najlepsze okazały się być Agnieszka Adamek i Aleksandra Stadnik, a turniej mikstów wygrali Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski.

Partnerzy

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wydarzenie na Facebooku

Ponad 400 zawodników z całej Polski, a także z Libanu, Brazylii, Ugandy i Ukrainy wzięło udział w turnieju siatkówki plażowej Chwiałka Volley 2022. Po czterech dniach rywalizacji poznaliśmy triumfatorów tej prestiżowej imprezy.

Już po raz siódmy Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły do Poznania najlepsze siatkarskie duety, aby wzięły udział w Chwiałce Volley. Jak zawsze odpowiedź sportowego środowiska była imponująca. W imprezie wystartowało 50 ekip młodzieżowych, 63 męskie, 44 żeńskie i 47 mieszanych. Koszalin, Bydgoszcz, Olsztyn, Wrocław i Warszawa to tylko wybrane miasta, których reprezentantów podziwiali miejscowi kibice. Po czterech dniach rywalizacji poznaliśmy najlepsze zespoły. Przypominamy, że w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt wygrały zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, a chłopców Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych.

Turniej męski Chwiałka Volley

Spośród par zagranicznych najlepiej poradzili sobie Joe i Boul z Libanu, którym zabrakło dwóch zwycięstw do awansu do finałowej ósemki. Zawody w kategorii mężczyzn wygrali Mateusz Zięba i Igor Ciemachowski z Gdyni. W finale 2:1 pokonali oni najlepszą parę z Wielkopolski – Dominika Poznańskiego (Gostyń) i Ernesta Kaciczaka (Nowy Tomyśl). Na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Jaroszczak (Poznań) i Martin Chiniewicz (Warszawa). Czwarte miejsce wywalczyli Damian Gajewski (Warszawa) i Piotr Kołtuński (Dąbrowa Biskupia). – Naszym celem było poprawienie wyniku z zeszłego roku, kiedy to zajęliśmy trzecie miejsce. Cieszę się, że się udało – mówi Mateusz Zięba. – Zwykle występujemy z innymi partnerami, ale tak się złożyło że w Poznaniu ponownie połączyliśmy siły i dało nam to zwycięstwo w turnieju – dodaje Igor Ciemachowski.

Turniej mikstów Chwiałka Volley 2022

W niedzielę rano na boiska wybiegły pary mieszane. Podobnie jak w innych kategoriach zawodnicy rywalizowali jednocześnie na dwóch obiektach – basenie letnim Chwiałka oraz Piach i Podróże – na oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Po kilku godzinach sportowej walki najlepszym duetem zostali Katarzyna Lipska i Igor Ciemachowski z Gdyni. Tytuł wicemistrzowski przypadł Łucji Koziorowskiej z Poznania i Markowi Suboczowi ze Szczecina. Brązowe medale wywalczyli Agnieszka Adamek (Radomka Radom) i Mateusz Zięba, a na czwartym miejscu uplasowali się Paulina Wiśniewska (Wrocław) i Marcin Waliński (MKS Będzin). – W finałowej ósemce były same znakomite zespoły, zarówno plażowe, jak i reprezentanci halowej ekstraklasy – mówi Katarzyna Lipska. – Gra układała nam się świetnie, co potwierdza końcowy wynik – dodaje Igor Ciemachowski, najlepszy zawodnik turnieju. MVP wśród pań wybrana została Łucja Koziorowska, która wraz z Sokołem Mogilno awansowała do 1. ligi żeńskiej na hali.

Turniej żeński Chwiałka Volley 2022

Ostatnie rozstrzygnięcia zapadły w turnieju żeńskim. Spora część zawodniczek, która walczyła w tej kategorii wcześniej grała w mikstach. Dobre przygotowanie fizyczne pozwoliło z powodzeniem kontynuować grę. Pierwsze miejsce wywalczyły Agnieszka Adamek i Aleksandra Stadnik, które w finale pokonały Karolinę Kirszenstein (Gdańsk) i Polę Nowakowską (Bydgoszcz) Na trzecim stopniu podium stanęły Izabela Zackiewicz i Aleksandra Zdon (Warszawa), a czwartą lokatę wywalczyły Monika Jagła i Paulina Bałdyga (Bydgoszcz). – W ubiegłym tygodniu udało nam się wygrać Obłędną Plażę w Zbąszyniu. Cieszę się, że w Poznaniu potwierdziłyśmy dobrą formę – mówi Agnieszka Adamek. – Te zwycięstwa to dobry prognostyk przed turniejami Eliminacji Mistrzostw Polski, które ruszają niebawem. Dziękujemy naszemu partnerowi – Centrum Regeneracji i Fizjoterapii Eliasz Zientara – dzięki, któremu byłyśmy w stanie wytrzymać maraton spotkań na Chwiałce Volley – dodaje Aleksandra Stadnik, MVP zawodów.

Najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Miasto Poznań, Profi Lingua, Browaru Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med, Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej oraz portalu napiachu.pl.

Wyniki

Partnerzy

Fotorelacja

Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)
Chwiałka Volley 2022 (fot. B. Gudziałek)

Program Wielkopolskiego Wielkiego Szlema

  • 4 czerwca Chwiałka Volley turniej męski
  • 5 czerwca Chwiałka Volley turniej mikstów
  • 5 czerwca Chwiałka Volley turniej żeński
  • 18 – 19 czerwca Zbąszyń Cup
  • 5 – 6 sierpnia Plaża Wrze – turniej finałowy cyklu

Po raz pierwszy zawodników Chwiałki Volley 2021 gościły dwa obiekty jednocześnie – Pływalnia Letnia Chwiałka oraz Piach i Podróże na Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 160 par (64 męskie, po 48 żeńskich i mikstów). Była to również najmocniej obsadzona edycja Chwiałki Volley w historii.

Sobota 15 maja – turniej męski

W stawce znaleźli się najlepsi zawodnicy z całej Polski oraz kilka par z zagranicy. Kibice mieli okazję podziwiać między innymi dwóch Mistrzów Polski – Jarosława Lecha oraz Damiana Lisieckiego. Wśród faworytów organizatorzy wymieniali między innymi reprezentantów Gwardii Wrocław – Pawła Lewandowskiego i Jakuba Zdybka, Tomasza Maziarka i Bartosza Lewickiego z Płocka czy Filipa Troczyńskiego i Błażeja Szymczaka. Tylko pierwszy z wymienionych zespołów zakwalifikował się do finałowej ósemki i uplasował się na miejscach 5-6.

Po kilku godzinach rywalizacji mistrzami Chwiałki Volley 2021 zostali Mateusz Podborączyński z pierwszoligowego BAS Białystok oraz Adam Lorenc, atakujący Plusligowego Cuprum Lubin. W ćwierćfinale zrewanżowali się oni Lewandowskiemu i Zdybkowi za poranną porażkę na przewagi. W meczu finałowym wygrali z Michałem Koryckim z Przysuchy i Jarosławem Lechem z Milicza 2:0 (15:13, 18:16). – Turniej był niezwykle silnie obsadzony, od bladego świtu rywalizowaliśmy z zespołami, które zwykle spotykamy w finałach – mówi Mateusz Podborączyński. – Po to przyjechaliśmy do Poznania, żeby rywalizować z najlepszymi, cieszymy się, że z tej trudnej batalii udało się wyjść zwycięsko – dodaje Adam Lorenc, najlepszy zawodnik zawodów.

Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Zięba z Milejewa i Igor Ciemachowski z Gdyni, którzy w meczu o brąz 2:1 (12:15, 15:12, 15:11) pokonali Przemysława Lisieckiego i Marcina Wlazika z Wrześni. W tie-breaku kluczowe okazało się doświadczenie zdobyte przez reprezentanta województwa warmińsko-mazurskiego w Australii. Organizatorzy nagrodzili dodatkowo najlepsze zespoły z powiatu poznańskiego – Tomasza Jaroszczaka i Mikołaja Kaczmarka (miejsca 5-6) oraz Błażeja Szubstarskiego i Łukasza Grabowskiego (7-8) – zawodników Tarnovia Volleyball z Tarnowa Podgórnego.

Niedziela, 16 maja - wicemistrzynie Polski wygrywają żeńską odsłonę Chwiałki Volley 2021

W niedzielę, podobnie jak w turnieju męskim, nie zabrakło niespodzianek. Z rywalizacją przedwcześnie pożegnały się między innymi Paulina Wiśniewska (triumfatorka sprzed roku) i Małgorzata Kaczorowska czy Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska (11. para oficjalnego rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej). Do finałowej ósemki nie zakwalifikowały się również Julia Gierczyńska (Wicemistrzyni Europy U20) z Pauliną Sołtysiak oraz Monika Gajtkowska i Gabriela Puławska z Poznania (stałe bywalczynie podium Chwiałki Volley).

Po kilku godzinach rywalizacji mistrzyniami turnieju organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zostały Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska, które w swoich siatkarskich CV mają między innymi Wicemistrzostwo Polski. W finale 2:0 pokonały one reprezentantki UAM Poznań – Justynę Kozłowską i Weronikę Antczak. Na najniższym stopniu podium stanęły Agnieszka Adamek z Volley Wrocław (liderka rankingu PZPS) i Aneta Kaczmarek (14. miejsce tamże), które w ostatnim swoim spotkaniu pokonały Kamilę Płaczek i Annę Urych-Turską, zawodniczki Tarnovia Volleyball z Tarnowa Podgórnego. – Turniej Chwiałka Volley był dla nas pierwszą okazją w tym sezonie do rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że udało nam się wygrać, bo nie było łatwo – mówi Aleksandra Gromadowska, która w minionym sezonie grała w MKS Kalisz w żeńskiej ekstraklasie. – Był to jednocześnie ostatni sprawdzian przed World Tour w Sofii, który odbędzie się w najbliższy weekend – dodaje Kinga Legieta, najlepsza zawodniczka Chwiałki Volley 2021.

Drugie miejsce w Chwiałce Volley to dla nas sukces, zwłaszcza że jeszcze tydzień temu grałyśmy w Akademickich Mistrzostwach Polski na hali – mówi Weronika Antczak z Kotuni. – Mamy nadzieję, że kolejne zawody tego sezonu będą układać się dla nas równie dobrze – dodaje jej partnerka, Justyna Kozłowska.

Turniej mikstów

Po wyłonieniu najlepszych drużyn w kategorii żeńskiej na boiska wybiegły pary mieszane. W tej kategorii najlepszą parą okazali się Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Michał Muszyński z Wilczyna, którzy w finale pokonali Paulinę Wiśniewską i Marcina Walińskiego z Bydgoszczy. – W zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce, cieszymy się, że tym razem udało nam się wygrać – mówi Michał Muszyński, najlepszy zawodnik turnieju. – Cieszymy się, że mogliśmy zainaugurować sezon właśnie w Poznaniu – dodaje jego partnerka. – Po ciężkim sezonie halowym udział w Chwiałce Volley był dla mnie znakomitą odskocznią, zwłaszcza że uwielbiam siatkówkę plażową – mówi Marcin Waliński, reprezentant plusligowego Ślepska Malow Suwałki. – Już szykujemy się na kolejne odsłony Wielkopolskiego Wielkiego Szlema – dodaje Paulina Wiśniewska, MVP turnieju.

W meczu o brąz triumfowali ubiegłoroczni triumfatorzy – Monika Gajtkowska z Poznania i Damian Marcjan z Wrześni, zwyciężając w swoim ostatnim meczu Paulinę Szymańską i Macieja Westfala z Wrocławia.

Wartościowe nagrody

Najlepsze drużyny otrzymały gratyfikacje finansowe w wysokości 1500 złotych, puchary oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów – Profi Lingua, Browar Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med, Dobra Kaloria oraz Napiachu.pl. Turniej odbył się przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Kolejna impreza w ramach Wielkopolskiego Wielkiego Szlema odbędzie się 3-4 lipca w Zbąszyniu. Finał cyklu zaplanowano na 7-8 sierpnia we Wrześni.

Chwiałka Volley 2021 - plakaty

Wyniki

Partnerzy

Fotorelacja

Chwiałka Volley - miksty - siatkarka odbija piłkę (fot. B. Guziałek)
Chwiałka Volley - miksty - siatkarka odbija piłkę (fot. P. Rychter)
Chwiałka Volley - miksty - siatkarze na podium (fot. B. Guziałek)
Chwiałka Volley - turniej żeński - siatkarka serwuje (fot. P. Rychter)
Chwiałka Volley - turniej żeński - siatkarki na podium (fot. B. Guziałek)
Chwiałka Volley - turniej żeński - siatkarki przy siatce (fot. B. Guziałek)
Chwiałka Volley (1) Rataje - siatkarz odbija piłkę (fot. P. Rychter)
Chwiałka Volley (2) Rataje - siatkarz odbija piłkę (fot. P. Rychter)
Chwiałka Volley (3) Rataje - siatkarz odbija piłkę (fot. P. Rychter)

Program Wielkopolskiego Wielkiego Szlema

  • 15 maja godzina 8:00 Chwiałka Volley
  • 16 maja godzina 8:00 Chwiałka Volley
  • 16 maja godzina 13:00 Chwiałka Volley
  • 3 – 4 lipca Wielkopolski Wielki Szlem w Zbąszyniu
  • 7 – 8 sierpnia Plaża Wrze – turniej finałowy cyklu

Najlepsze siatkarki i siatkarze z całej Polski spotkali się w Poznaniu, aby w turnieju finałowym Chwiałka Volley 2019 rywalizować o końcowy sukces cyklu organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu
i Rekreacji. Po dwóch dniach zmagań wyłoniono najlepsze drużyny żeńskie i męskie.

Droga do finału

Cykl Chwiałka Volley 2019 rozpoczął się w maju na Plaży Wolności, następnie za sprawą Warta Cup przeniósł się na Odział Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W turniejach kwalifikacyjnych łącznie udział wzięły 104 drużyny z całej Polski. Szczecin, Opole, Malbork, Międzyrzecz czy Nowa Sól to tylko niektóre miasta, których przedstawicieli mogli podziwiać kibice na terenie basenu letniego Chwiałka. Ku uciesze miejscowych fanów znakomicie spisali się reprezentanci Wielkopolski. Prawo gry w wielkim finale uzyskały po 24 najlepsze pary żeńskie i męskie. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród uczestników byli zarówno medaliści Mistrzostw Polski – między innymi Roman i Adam Andrys, którzy zwyciężyli pierwszą kwalifikację – jak i pary półprofesjonalne i amatorskie, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzenie wolnego czasu.

Finał żeński pełen zwrotów akcji

Pośród faworytek do wygrania całego cyklu stawiano Klaudię Prządkę i Weronikę Antczak. Młodzieżowe Mistrzynie Polski nie przegrały ani jednego meczu na Plaży Wolności, Warcie Cup, a także na ubiegłorocznych finałach. Łącznie niepokonane były przez 21 spotkań, co dało im pierwsze miejsce w rankingu. Chwiałka Volley to nie był jednak ich dzień. Już w drugim meczu uległy one Paulinie Sdebel i Paulinie Wiśniewskiego z Wrocławia, które dwukrotnie pokonały na ubiegłotygodniowych kwalifikacjach. Doświadczone w turniejach rangi Mistrzostw Polski reprezentantki Województwa Dolnośląskiego również typowane były do końcowego triumfu. Ostatecznie zawodniczki te musiały zadowolić się drugim miejscem. Najlepszą drużyną cyklu dość niespodziewanie została bowiem para Anna Urych-Turska z Piły i Julia Jurczyk-Bury ze Stargardu. Od samego rana siatkarki te spisywały się bardzo pewnie i bez żadnych perturbacji zakwalifikowały się do finału, który zwyciężyły 15:12 i 15:13. Brązowy medal przypadł Gabrieli Puławskiej z Poznania i Kamili Płaczek z Jankowa Przygodzkiego. Liderki rankingu musiały tym razem zadowolić się czwartą lokatą. – Od samego rana gra układała nam się świetnie – mówi Anna Urych-Turska. – Duża w tym zasługa bardzo dobrej komunikacji w drużynie – dodaje. – Warto było wstać o świcie i przyjechać do Poznania – wtóruje jej partnerka Julia Jurczyk-Bury, która musiała pokonać 250 kilometrów, żeby uczestniczyć w Chwiałce Volley. – Zwycięstwo w cyklu to najpiękniejszy prezent urodzinowy, jaki mogłam sobie wymarzyć – dodaje najlepsza zawodniczka turnieju.

Nieprzewidywalny finał męski

Liderami rankingu po dwóch turniejach eliminacyjnych byli Kamil Radzikowski z Olsztyna i Damian Nowak z Wilczyna. Zawodnicy ci jednak grali dotąd z innymi partnerami, co sprawiało że w roli faworytów stawiono pary: Dariusz Tkaczuk i Jakub Zdybek z Wrocławia oraz Adam Lorenc z Powidza i Mateusz Podborączyński z Kędzierzyna-Koźla. Reprezentanci Województwa Dolnośląskiego to zespół z dużym doświadczeniem z zawodów Mistrzostw Polski, natomiast pierwszoligowcy z APP Krispolu Września i ZAKSY Strzelce Opolskie w cuglach zwyciężyli kwalifikację Warta Cup i z takimi samymi planami przyjechali na wielki finał. Oba zespoły niespodziewanie przegrały już w trzeciej rundzie z lewej strony drabinki turniejowej. Pogromcami Tkaczuka i Zdybka zostali Tomasz Guziałek i Andrzej Stankowski, a Lorenca i Podboroczyńskiego ograli Marek Subocz ze Szczecina i Szymon Bułkowski z Wrześni. Porażki te spowodowały, że faworyci spotkali się dużo wcześniej niż planowali. W bezpośrednim pojedynku górą byli Wrocławianie, którzy dzięki temu mogli grać o najważniejsze lokaty Chwiałki Volley 2019. Nakręceni tym zwycięstwem Tkaczuk i Zdybek pokonali kolejno: Michalskiego i Marcjana oraz Subocza i Bułkowskiego, dzięki czemu zakwalifikowali się do meczu o złoto. Ich rywalami byli obrońca tytułu sprzed roku – Przemysław Lisiecki – grający ze znakomicie dziś blokującym Tomaszem Koteckim. Ostatecznie na pierwszym miejscu turniejowego podium stanęli reprezentanci Województwa Dolnośląskiego, którzy zwyciężyli 15:9 i 15:13. Trzecie miejsce przypadło Błażejowi Szubstarskiemu z Tarnowa Podgórnego i Łukaszowi Murdzi z Trzcianki. Mimo świetnej gry Subocz i Bułkowski musieli zadowolić się czwartą lokatą. Najlepszym zawodnikiem Chwiałki Volley 2019 wybrany został Tomasz Kotecki. – Turniej był dla nas bardzo trudny przede wszystkim pod względem fizycznym – mówi Jakub Zdybek. – Wczoraj późnym wieczorem zakończyłem rywalizację w Mistrzostwach Polski w Mysłowicach – dodaje zawodnik, który sklasyfikowany został tam na miejscach 7-8. – Z każdym kolejnym meczem nasza gra wyglądała co raz lepiej – dodaje Dariusz Tkaczuk. – Dzięki temu możemy cieszyć się z triumfu w całym cyklu – podsumowuje utytułowany siatkarz.

Zakończenie siatkarskiego cyklu

Sześć najlepszych zespołów męskich i żeńskich zostało uhonorowanych przez organizatorów. W puli nagród turnieju finałowego znajdowało się 6000 złotych – po 3000 złotych na każdą kategorię. Dzięki partnerom cyklu – Jurajskiej, Napiachu.pl i Todo najlepsze zespoły zostały dodatkowo nagrodzone pucharami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Tym samym zamknięty został cykl organizowany przez Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Przed zakończeniem plażowego sezonu zawodnikom pozostała rywalizacja w innych ciekawych Wielkopolskich turniejach, takich jak Plaża Wrze, Plaża Witkowa czy Astromal.

fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek

Program

datawydarzenie
20 maja godzina 16:00 Plaża Wolności turniej żeński – eliminacje
21 maja godzina 16:00 Plaża Wolności turniej męski – eliminacje
29 czerwca godzina 9:00 Warta Cup turniej żeński – eliminacje
30 czerwca godzina 9:00 Warta Cup turniej męski – eliminacje
6 lipca godzina 9:00 Chwiałka Volley turniej żeński – finał cyklu
7 lipca godzina 9:00 Chwiałka Volley turniej męski – finał cyklu

Wyniki

Turnieje żeńskie

Turnieje męskie

Nagrody

W każdym z turniejów organizator przewidział nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zaowdnicy poszczególnych rozgrywek – MVP.

Turnieje eliminacyjne

Plaża Wolności kobiety – 1500 zł
Plaża Wolności mężczyźni – 1500 zł
Warta Cup mężczyźni – 1500 zł
Warta Cup kobiety – 1500 zł

W turniejach eliminacyjnych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 800 zł
2 miejsce – 400 zł
3 miejsce – 200 zł
4 miejsce – 100 zł

Turnieje finałowe

Chwiałka Volley mężczyźni – 3000 zł
Chwiałka Volley kobiety – 3000 zł

W turniejach finałowych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 1200 zł
2 miejsce – 900 zł
3 miejsce – 500 zł
4 miejsce – 200 zł
5 miejsce – 100 zł
6 miejsce – 100 zł

Pakiety startowe

W skład pakietów startowych dla wszystkich uczestników i uczestniczek turniejów eliminacyjnych wchodzą:

  • koszulka zawodnicza dla mężczyzn lub top plażowy dla kobiet
  • pakiet żywieniowy
  • torby sportowe
  • woda Jurajska

Miejsca

20 i 21 maja Plaża Wolności – Plac Wolności w Poznaniu.
29 i 30 czerwca Warta Cup – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – Ośrodek Rataje, os. Piastowskie 106a.
6 i 7 lipca Chwiałka Volley – Basen Letni Chwiałka, ul. Spychalskiego 34 (dawniej ul. Chwiałkowskiego).

Regulamin

Przed wzięciem udziału w cyklu należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem rozgrywek. Wszelkie spory rozstrzygane będą na miejscu przez organizatora.

Zapraszamy serdecznie
Jeśli masz jakieś pytania, napisz na . Do zobaczenia na piasku.

Partnerzy

Miasto Poznań
Jurajska
Napiachu.pl

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Chwiałka Volley na Facebooku:

Blisko 100 najlepszych siatkarzy plażowych z turniejów kwalifikacyjnych zmierzyło się w wielkim finale – Chwiałka Open 2018. Warmińsko-Mazurskie, Łódzkie czy Zachodniopomorskie to tylko niektóre województwa, których reprezentacje podziwiali kibice w Poznaniu. Pośród 24 par męskich i żeńskich kapitalnie spisały się zespoły z Wielkopolski.

Ponad 300 uczestników siatkarskiego lata w Poznaniu

Po turniejach eliminacyjnych – Plaży Wolności i Warta Cup – poznaliśmy 24 najlepsze zespoły męskie, które zakwalifikowały się do wielkiego finału. W cyklu organizowanym przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji i Miasto Poznań wzięło udział łącznie ponad 300 siatkarzy i siatkarek z całej Polski. Koszalin, Grudziądz, Olsztyn czy Łódź to tylko niektóre miasta, których przedstawicieli podziwiali kibice podczas Chwiałki Open. – Jeśli na wszystkie nasze turnieje przyjeżdżają zawodnicy, którzy mają do pokonania prawie 250 kilometrów, to jest to najlepsza ocena naszej pracy – mówi Łukasz Miadziołko, pełniący obowiązki dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Nasze rozgrywki są otwarte dla wszystkich, dlatego cieszymy się, że przyjeżdżają do nas zarówno pary zawodowe jak i amatorskie – dodaje.

Faworyci turnieju męskiego w tarapatach

Podobnie jak w przypadku pań, do turnieju męskiego organizatorzy zakwalifikowali 24 najlepsze zespoły z eliminacji. Przed turniejem najwyżej rozstawioną parą byli Paweł Jaroszczak i Michał Paniączyk z Poznania. W gronie faworytów znajdowali się również Tomasz Guziałek i Błażej Szubstarski (R2) oraz Marcin Subel i Sebastian Kudźba z Koszalina (R3). W świetnej dyspozycji do stolicy Wielkopolski przyjechali reprezentanci Wrześni – Przemysław Lisiecki i Marcin Wlazik, rozstawieni z numerem czwartym. Tydzień przed Chwiałką Open triumfowali oni w turnieju w Przybrodzinie i mieli zamiar powtórzyć ten wynik. Na zwycięstwo liczyli również Dariusz Tkaczuk i Artur Pasiński, który do Poznania przyjechali prosto z Mistrzostw Polski w Gdańsku. Zawodnicy ci jednak nie zaliczą swojego występu do udanych – po porażce z drużyną Zawadzki/Kołtuński uplasowali się oni na miejscach 7-8. Ten sam zespół wyeliminował wcześniej reprezentację Koszalina – parę Subel/Kudźba. Z poczuciem niedosytu boiska opuszczali również pretendenci do tytułu – Jaroszczak i Paniączyk ulegli w ćwierćfinale doświadczonej ekipie – Józefczak/Grabowski i zakończyli zmagania na miejscach 5-6.

Wielkopolanie zdominowali Chwiałkę Open

Półfinałowe spotkania zostały zdominowane przez Wielkopolan. W pierwszym półfinale spotkali się Lisiecki/Wlazik z Michalskim i Marcjanem. Oba zespoły znają się doskonale, co było widać na boisku. Po pierwszym bardzo wyrównanym secie (15:13), w drugim zawodnicy z Wrześni osiągnęli zdecydowanie wyższą przewagę, wygrywając 15:8. Jeszcze pewniej do finału awansowali Tomasz Guziałek i Błażej Szubstarski z Poznania. Pokonali oni reprezentantów drugoligowego MKS Steico Noteć Czarnków – Łukasza Grabowskiego i Adama Józefczaka 15:8 i 15:11. Przegrani z półfinałów zmierzyli się w meczu o brąz. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w nim Paweł Michalski i Damian Marcjan ze Słupcy i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. W wielkim finale po przeciwnych stronach siatki stanęli Lisiecki/Wlazik i Guziałek/Szubtarski. W pierwszej partii oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, ale w końcówce mieszkańcy Wrześni odskoczyli swoim oponentom, zwyciężając 15:10. W drugiej odsłonie mieszkańcy Poznania zwarli szyki i to oni mieli piłki setowe w górze. Gdy kibice szykowali się do tie-breaka, Lisiecki i Wlazik błyskawicznie odrobili straty, ostatecznie triumfując 16:14. – Zagraliśmy dziś fenomenalne zawody, to nasz kolejny bardzo udany występ w tym sezonie – mówi zadowolony Przemysław Lisiecki. – Po Plaży Wolności i Przybrodzinie, Chwiałka Open to następne osiągnięcie, z którego możemy być naprawdę dumni – dodaje Marcin Wlazik – najlepszy zawodnik turnieju.

Zakończenie siatkarskiego lata w Poznaniu

Chwiałka Open 2018 zamknęła cykl turniejów siatkówki plażowej organizowanych przez Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Najlepsze zespoły wielkiego finału otrzymały nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych. Dzięki partnerom imprezy – Jurajskiej, Termom Maltańskim, Napiachu.pl, Paramed i Radio Afera czołowe drużyny otrzymały również atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary. Tym samym zakończyło się siatkarskie lato w Poznaniu. Warto jednak pamiętać, że w regionie Wielkopolski odbędą się jeszcze dwa ciekawe turnieje – Plaża Witkowa 12 sierpnia oraz Plaża Wrze 17-18 sierpnia we Wrześni.

fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek

Program

datawydarzenie
11 maja godz. 16:00 Plaża Wolności turniej żeński
12 maja godz. 9:00 Plaża Wolności turniej męski
7 lipca godz. 9:00 Warta Cup turniej męski
8 lipca godz. 9:00 Warta Cup turniej żeński
4 sierpnia godz. 9:00 Chwiałka Open turniej żeński
5 sierpnia godz. 9:00 Chwiałka Open turniej męski

Rankingi

Turnieje żeńskie

Turnieje męskie

Posir plakat siatkówka B11

Nagrody

W każdym z turniejów organizator przewidział nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepsi zawodnicy poszczególnych rozgrywek – MVP.

Turnieje finałowe

Chwiałka Open mężczyźni – 3000 zł + puchary i nagrody rzeczowe
Chwiałka Open kobiety – 3000 zł + puchary i nagrody rzeczowe

W turniejach finałowych pula nagród podzielona zostanie następująco:
1 miejsce – 1200zł
2 miejsce – 900zł
3 miejsce – 500zł
4 miejsce – 200zł
5 miejsce – 100zł
6 miejsce – 100zł

Partnerzy

Miasto Poznań
TODO
Jurajska
Termy Maltańskie
Bula Park Malta

Nasze turnieje nie odbyłyby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Chwiałka Open na Facebooku:plakat siatkowka facebook - Chwiałka Open 2018

Ponad 110 zawodników z całej Polski zjechało do Poznania na turniej kończący sezon siatkówki plażowej. Po wielu emocjonujących meczach na boiskach pływalni letniej Chwiałka zwycięzcami wśród mężczyzn okazali się Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek, natomiast niedzielny turniej mikstów wygrali Klaudia Parczyńska i Damian Marcjan.

Na zawodników, którzy zjechali do stolicy Wielkopolski, czekały między innymi nagrody finansowe o łącznej puli 3 tysięcy złotych, a także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego czy biletów wstępu na inne poznańskie obiekty sportowe – Bula Park i Termy Maltańskie. Organizatorzy przewidzieli także niespodzianki indywidualne dla najlepszych zawodników. Nie zabrakło również konkursów siatkarskich, w których brali udział zgromadzeni na trybunach kibice.

W niedzielnym turnieju par mieszanych na piaszczystych boiskach zaprezentowały się 24 zespoły. Zdecydowanymi faworytami do wygranej byli Kamila Płaczek w parze z Michałem Muszyńskim. Jednak już w drugiej rundzie gier po emocjonującym pojedynku zakończonym na przewagi 24:22 musieli oni uznać wyższość Viktorii Walczyk i Michała Szulca z Leszna, przez co ich droga do półfinałów znacznie się wydłużyła. Dalsza rywalizacja tak się potoczyła, że te same pary spotkały się ponownie w meczu o ćwierćfinał. Tym razem lepsi okazali się Kamila i Michał, ale tę walkę przypłacili zdrowiem. W ćwierćfinale ulegli jednak Martynie Tracz i Dariuszowi Tkaczukowi, a wpływ na to miały na pewno skurcze nóg Michała Muszyńskiego.

W pierwszym półfinale granym do 1 wygranego seta Justyna Kozłowska i Aleksander Poznański pokonali Martynę Tracz i Dariusza Tkaczuka wynikiem 21:18. Drugi pojedynek o finał był jeszcze bardziej emocjonujący i zakończył się na przewagi. Klaudia Parczyńska w parze z Damianem Marcjanem pokonali po zaciętej walce Joannę Szczepaniak i Tomasza Koteckiego 25:23. Ta ostatnia para wygrała 2:0 w setach pojedynek o trzecie miejsce, a w wielkim finale Klaudia Parczyńska i Damian Marcjan po bardzo wyrównanym meczu pokonali również 2:0 najlepszą poznańską parę turnieju – Justynę Kozłowską i Aleksandra Poznańskiego.

Sobotnie zawody panów wygrali Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek. Piotr jest Mistrzem Polski z 2011 roku i Wicemistrzem Polski z 2012 roku. Natomiast Sebastian jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. Udział tak utytułowanych zawodników świadczy o wysokim poziomie turnieju, dlatego organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej emocji w przyszłym roku.

– W naszych tegorocznych turniejach Warta Cup i Chwiałka Open wzięło udział łącznie prawie 300 zawodników – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Imprezy mają zostać rozbudowane do formatu Grand Prix. – Planujemy zorganizować cały cykl turniejów pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, którego finałem na zakończenia lata ma być Chwiałka Open 2018, z udziałem najlepszych drużyn z eliminacji – dodaje dyrektor Madoński.

Chwiałka Open to plażowe zamknięcie sezonu siatkarskiego. Od września zawodnicy przenoszą się do hal sportowych. Był to także przedostatni weekend funkcjonowania pływalni letniej, która z końcem sierpnia zostanie zamknięta aż do czerwca przyszłego roku. Turniej został zorganizowany przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Pro Academia” przy wsparciu finansowym Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek
fot. B. Guziałek

Program Chwiałki Open 2017

  • 19.08 turniej męski – start godzina 9:00
  • 20.08 turniej mikstów – start godzina 9:00

Nagrody

Nagrody finansowe:
1 miejsce – 800zł
2 miejsce – 400zł
3 miejsce – 200zł
4 miejsce – 100zł
Trzy najlepsze drużyny zostaną również nagrodzone pucharami. Spośród wszystkich uczestników każdego z turniejów Chwiałka Open 2017 zostanie wybrany MVP (najlepszy zawodnik/zawodniczka), który zostanie dodatkowo uhonorowany.

plakat chwiałka open B2

Partnerzy

Miasto Poznań
Stowarzyszenie Pro Academia
TODO
Cisowianka
Browar Fortuna
Termy Maltańskie
Bula Park Malta

Chwiałka Open 2017 nie odbyłaby się bez wsparcia partnerów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Listy zgłoszonych par

Chwiałka Open – MĘŻCZYZNI
Chwiałka Open – MIKSTY

W dniach 6-7 sierpnia na boiskach na terenie pływalni letniej Chwiałka odbędzie drugi tegorocznych turniej siatkówki plażowej. Zapisy już ruszyły!

Rywalizacja będzie przebiegać w dwóch kategoriach: mikstów i mężczyzn. Opłata za udział w turnieju wynosi 30 złotych za parę. Można jej dokonać w dniu zawodów, ale wcześniej należy zgłosić chęć udziału mailowo na adres organizatora .

Obowiązuje limit drużyn.
Szczegóły uczestnictwa w Regulaminie.

W pierwszym tegorocznym turnieju Chwiałka Open wzięło udział aż 80 zawodniczek i zawodników. Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy ponownie w połowie sierpnia, kiedy odbędzie się druga odsłona Chwiałka Open 2016. Informacja o zapisach pojawi się wkrótce.

Wyniki

Miksty:
1. Iza Zackiewicz / Paweł Zackiewicz (Warszawa)
2. Anette Ngamayama / Tomasz Jaroszczak (Poznań)
3. Gracja Wierciszewska / Robert Kozłowski (Poznań/Warszawa)

MVP:
Iza Zackiewicz i Tomasz Jaroszczak

Mężczyźni:
1. Łukasz Przybylak / Marcin Brzeziński (Poznań)
2. Robert Kozłowski / Dawid Drobiecki (Warszawa)
3. Marcin Szczechowicz / Kamil Radzikowski (Poznań)

MVP:
Kamil Radzikowski

Listy Startowe


W dniach 9-10 lipca i 26-27 boiskach pływalni letniej Chwiałka odbędą się otwarte amatorskie turnieje siatkówki plażowej. Będzie to druga edycja imprezy. Pierwsza odbyła się w sierpniu 2015 roku z okazji oddania do użytku nowych boisk na terenie pływalnie letniej Chwiałka.

Rywalizacja będzie przebiegać w dwóch kategoriach: mikstów i mężczyzn. Opłata za udział w turnieju wynosi 30 złotych za parę. Można jej dokonać w dniu zawodów, ale wcześniej należy zgłosić chęć udziału mailowo na adres organizatora .

Obowiązuje limit drużyn.
Szczegóły uczestnictwa w regulaminie.

Organizator

Dział Organizacji Imprez i Marketingu

ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań

tel. 61 83 57 917

e-mail: